Mobilyalar; yaşadığımız ya da çalıştığımız alanların sıcak, sevimli, renkli, konforlu bir ortam haline gelmesine yardımcı olur. Sanatı ve tekniği bir araya getiren ofis mobilyaları, farklı tasarımdaki ürünlerin birleşme nokrasını oluşturur. Ofisler, kısaca iş sunumları için tasarlanan yerlerin genel adını oluştursa da genel donanım araçları; çalışma koltukları, masalar, misafir koltukları, bilgisayar masaları şeklinde sıralanabilmektedir.

Bir iş yerinin optimal kullanımı için yerleşim planı önceden yapılmalı ve ortak kullanım alanları belirlenmelidir. Çünkü nereye gitmek istediğimizi bilmiyorsak hiçbir yere varamaz ve ne yapmak istediğimizi bilmiyorsak sonunda hiçbir başarı elde edemeyiz. Ofis mobilyaları planlamasındaki amaç çalışanların daha verimli çalışmasını teşvik edici doğrultuda şekillendirmek olmalıdır. Belirlenen hedeflere ulaşmak her şeyden önce gerçeklik kriterine uygun olması gerekirken, söz konusu ofis mobilyaları olduğunda verimlilik ve çalışma düzenleri göz ardı edilememektedir.  Özetle; bir ofiste ya da büroda çalışanlarla mobilyalar ahenkle hareket etmiyorsa minimal problemler başlamaya başlar ve bu problemler uzun vadede pek çok memnuniyetsizliğin kapısını aralar.

Unutulmamalıdır ki, etkin olabilmek kendiliğinden gelişen bir durum değildir. Etkinlik bir birimde yönetici ile ölçülürken, her birey kendi etkinliğini kendi yaratmaktadır. Ofis mobilyaları, ofisin kullanım alanını etkin kılmaya yeterken bu kararın arkasındaki merciinin de bunun farkında olması gerekmektedir. Özetle; etkinlik bir hayat pratiğidir ve belirli alanlardaki etkinlikler küçük pratiklerin esiridir. Çalışma alanlarındaki personellerin mutluluğu, etkin yöneticilerin marjinal kararlarına ve dolayısı ile de başarılı çalışmalarına bağlıdır. Etkin insanlar, adımlarını bir kaplumbağa gibi düşünerek ve planlayarak atarlar. Kuşkusuz bu insanlar, hedefe en çabuk ulaşan insanların ortak özelliğinden başka br şey değildir. Etkinliğin mobilyada hayat bulmuş hali İSTPROJE de buluşmak dileğiyle...

Ofis Mobilyaları