Hastane mobilyaları seçimi, dolayısı ile de hastane projesi oluşturma, diğer projelere göre hassasiyetin yoğunlaştığı birimler olarak karşımıza çıkmaktadır. Hastaneler kullanım amaçlarına göre; ayakta ve yataklı muayene, tahlil, tıbbi müdahale ve araştırmaların yapıldığı birimlerdir. Aynı zamanda hastaneler; her türlü araştırma ve tedavinin yapıldığı hastaneler özel ve kamu hastaneleri olarak kendi içerisinde de sınıflandırılmaktadır. Bu sınıflandırılış genel anlamda bir hastane projesinin detaylarını ortaya koyacak olsa da hassasiyet proje sonuçlanana kadar devamlılık arz etmektedir. Hastaneler için gerekli olan steril koşullar hastane mobilyaları tercihinin en temel noktasını oluşturmaktadır ki bu temel noktaların göz önüne alınmadan hayata geçirilmesi uzun vadede birçok revizyasyonu beraberinde getirebilmektedir. İstenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak, projenin detaylarında ve seçimlerinde gizlenmek zorundadır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz proje detayları her ne kadar hastanenin kurulumundan sonraki aşamayı betimliyor olsa da henüz fikir aşamasında olan hastane oluşumları, projelerin optimumda seyredebilmesi için önemli noktalar olmaktadır. Bu nedenle; hastane henüz fikir aşamasında iken konusunda uzman mimar, tenisyen ve mühendislerle el sıkışılmış olması gerekmekedir. Optimal sonuçlara ulaşmak, henüz hatalar gün yüzüne çıkmaya başlamamışken mümkün olmaktadır. Aksi takdirde tüm süreç hem daha maliyetli hem de daha yorucu seyretmeye başlayacaktır.

İSTPROJE bünyesinde gerçekleştirmiş olduğumuz sayısız proje ve mobilya tasarımları ile hastane mobilyaları seçimimiz gerçeği yansıtırken aynı zamanda ergonomi ve rahatlık ilkesi de göz ardı edilmemektedir. İSTPROJE özellikle hastane gibi önem arz eden kuruluşların projelendirme görevini sorumlulukla üstlenirken, bir yatırımcı ve hasta gözü ile gereksinimleri saptamakta ve buna uygun üretimlerle en uygun kullanım alanını oluşturmaktadır. 

Hastane Mobilyaları