Söz konusu mobilya olduğunda tüm renkler bir anda konuşmaya başlar. Hele ki söz konusu olan bu mobilya, konut mobilyaları olarak hayat buluyorsa adeta tüm renkler havada uçuşur. Evler, dekorasyonun en özel parçasını oluştursa da söz konusu dekorasyon rahatlığın önüne geçemez. Konut mobilyaları birçok kalemden meydana gelmektedir. Bu kalemler; sıra sıra tüm odalara entegre edilebildiği gibi bahçeye kadar da genişleyebilmektedir.

Konut mobilyaları, sirkülasyonun en az yaşandığı alan olma özelliğini taşıdığından dolayı titiz bir çalışmanın eseri olarak karşımızda durmaktadır. Bu duruş, özellikle mobilyanın seçimi ve tasarımı aşamasında hareketlenmeye başlar ve bir iç mimar titizliğinde kriterler hazırlanır.

·         Ölçü: Söz konusu seçim, ister konut mobilyaları olsun isterse de diğer mobilya seçimlerinde can bulsun mobilyanın kullanılacağı alanın ölçüsünü bilerek hareket etmek seçimleri kolaylaştırıcı bir etmen olacaktır. Bu sayede, mobilyaların sığmama ve ortak kullanım alanını daraltma gibi problemlerin önüne geçilecektir.

·         Stilinizi Belirleyin: Evinizin tasarımını profesyonel gözlere açmadığınız sürece, ulaşmak istediğiniz çizgiyi sizden daha iyi bilen olmayacaktır. Diğer aksesuarlar ile uyum gözetilerek seçilen konut mobilyaları, her bakışta huzurun bir göz kırpışı olacaktır. Örneğin; dolapların modern çizgilerine karşılık, salona vintage mobilya seçimi, mobilyalarda uyumu ortadan kaldıracaktır.

·         Hayat Tarzınızı Yansıtın: Zamanımızın birçoğunu evimizde geçiririz ve dinlenme ihtiyacımızın neredeyse tamamını evimizde karşılarız. Dinlenme eyleminin gerçekleşebilmesi için, mobilyaların eylemi destekleyici olması gerekmektedir. Yani seçim yaparken, neye hitap etmek istediğinizi belirlemeli ve kararınızı bu doğrultuda vermelisiniz.

·         Kalite: Tasarımdan, tarz yaratan çizgilere kadar pek çok detay konut mobilyaları seçiminde yerini alsa da mobilya seçimindeki en önemli husus kalitedir. Kumaşın dokusundan, yapısal özelliklerine kadar pek çok husus göz önünde bulundurulmalıdır.

Seçim kriterleri kısaca bu başlıklar altında toplanıyor olsa da profesyonel bir gözün seçimi seçimlerin en sağlıklısını oluşturacaktır. Optimal seçimler ve dokunuşlar için İSTPROJE mağazalarında tüm profesyonelliğimizle sizleri bekliyoruz.

Konut Mobilyaları