Eyleme Geçmek

Hayat çoğu zaman bir nehre benzer. Nehir bir yöne doğru sürekli akış sağlar ve bizler, gitmek istediğimiz yönü önceden belirleyip o doğrultuda bilinçli, ayrıntılı eylemlerde bulunmazsak nehrin varlığı bizim için bir anlam ifade etmez. İçimizdeki enerji, yetenek, güç ve bir hayalgücü ile yola çıkmış olsak da eyleme geçebilmek, temel felsefelerimizden sadece birini oluşturdu. Rotamızdan ayrılmadan yolumuza devam ettik. Her zaman; ‘istediğimiz sonuçlara ulaşmak için zihinsel ve fizyolojik tohumları ekmediğimiz sürece, yabani otların kendiliğinden büyüyeceğini bildik’ ve kalemimizi sivrilttik.

Yola çıkmaya karar verdikten sonra sadece konuşmak değil, adımlamak lazım. Adım atmadıktan sonra sözün etkisi yoktur.

Etkinlik ve Verimlilik

‘Önümüzde hangi engeller var?’ sorusunu yerine ‘ önümüzdeki süre içerisinde neler başarabiliriz’ sorusuna odaklanmayı tercih ettik. Çünkü biliyoruz ki başarılı bir iş çıkarmanın ve daha dirençli bir yapı kurabilmenin altın şartı; neye hazır olmadıklarımızı ortaya çıkarmak değil, neye hazır olduklarımızı bulmak gerekir. İşte tam da bu yüzden her projemizde çizgilerimiz yalnızca bize ait çizgiler oldu. Özgür ruhumuz kalemimizin gücünden dökülürken, üretimde hayat buldu.

Etkinliğin, doğru işleri yapmak olduğu bilinci ile yol alırken aynı zamanda verimliliğinde doğru olanı yapmak olduğunun ayrımı bir başka felsefemiz oldu. Bu ince ayrımdan ayrılmadan projelerimizi oluşturmanın gururu içindeyiz ve unutmuyoruz ki; etkinliğin bir numaralı kuralı; heyecanları canlı tutmaktır.

Sürdürülebilir Özgünlük

Özgün tasarım ve projeler üretmenin bir ‘değer verme’ biçimi olduğundan şaşmadan hedeflerine ilerleyen firmamımızın temel felsefesi ‘sürdürülebilir özgünlük’ olarak literatürdeki yerini almıştır. Birbirinden farklı tasarım ve projeler ile vizyonumuzu ortaya koyarken aynı zamanda hayallerinize ortak olmayı da unutmadık...

 

Felsefemiz