İnsan sürkülasyonun en çok olduğu yerlerden biri de kuşkusuz AVM’lerdir. AVM’ler çoğu zaman bir haftasonunun dinlenme noktasını oluştururken, burada geçirilen zamanlar azımsanacak gibi değildir. Dolayısı ile Avm mobilyaları tercihi yapılırken öncelikle ziyaretçilerin konforu göz önünde bulundurulmaktadır. Bu önceliği, çalışanların verimi takip etse de çalışanların verimini ön planda tutan yöneticiler için bu hususun daha önemli olduğu gözlemlenen gerçeklikler arasında yerini almaktadır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz öncelik sırası tüketici tercihlerini etkiliyor olsa da başarının anahtarı da bu tercihin arkasında saklanmaktadır. Söz konusu tercih avm mobilyaları bile olsa bu tercihin öncelikli sebebi bilinmeli ve bu doğrultuda hareket edilmelidir. Bunun adı en bilinen tabirle amaç belirlemektir. Amaç belirlememek yönetici eksiğini oluştursa da ilerleyen dönemde işletme zafiyetlerinin en temel olarak ortaya çıkar. Başarılı yönetim ile başarısız yönetim arasındaki temel ne olabilir dersiniz? Elbette amaçlar.

Yapılan araştırma verilerine göre tüketicilerin büyük bir çoğunluğu haftada 1 ile 3 kez AVM’ye gidiyor ve ortalama olarak 2.5 saat zaman geçiriyorlar. Üstelik bu ziyaret sadece alışveriş için de gerçekleşmiyor. Bu da demek oluyor ki, AVM’ler bir gezme etkinliğinin başrol oyuncularıdır. Araştırmanın verileri bir gerçekliğe daha ışık tutuyor ve bu gerçeklik doğrultusunda avm mobilyaları, lokasyon ve mağaza çeşitliliği ziyaret sebeplerini ortaya koyuyor. Bu veriler ışığında alınan yerinde kararlar ziyaret trafiğini arttırabilirken, alınan yanlış kararlar da trafiğin azalmasına sebep olabilmektedir.

Amaç eğer başarmak ise; gerçekçi olan tüm hedefler bir araya toplanmalı ve bu hedefler kar elde edebilecek kadar büyük fakat iyi bir hizmet sunabilecek kadar da küçük olmalıdır. AVM trafiği, avm mobilyaları faktörü ile arttırmak belirlenen amaçlardan biri ise İSTPROJE, başarıya giden amacın niteliğini oluşturacaktır. 

AVM Mobilyaları